Orberis fantasy svět - obrázková galerie

 

fantasy rádio Orberis - hudba (irish, celtic, fantsy, pohoda), reportáže z fantasy světa, host rádia, na přání...

Profil rádia - program

..:: Přátelé ::..


Galaxi 3 Battle space
PÁN PRSTENŮ NA FESTIVALU FANTAZIE
Keltský les!
Drakkaria - fantasy obchod
fantasy obchod se zbožím pro LARP
Fan neoficiální stránky v ČR o trilogii Odkaz Dračích jezdců, neboli o knížkách Eragon, Eldest a v budoucnosti Empire. Také o filmu Eragon. Dále velká Galerie a fórum. Vstupte do světa Alagaesie.
Erinel je smyšlený, prachobyčejný svět, nic víc, nic míň. Pravda, má bohatou historii, množství legend a příběhů, odvážné hrdiny, moudré draky a mnohé jiné fantastické tvory - to však nemění nic na tom, že to je jen svět.
Minas Tirith - web o Pánu Prstenů, Ardě a o všem, co souvisí s prof. Tolkienem
Fantasy obrázky s metelickým efektem
Od Ledových ostrovů před země zničené obrovskou válkou až po nekonečné pouště...
Figurky, Rytíři, Suvenýry, Dárky
On-line hra VOLNĚ inspirovaná povídkami A. Sapkowského
Online RPG Dračí jezdci

..:: Anketa ::..
..:: RSS.novinky ::..

...ze hry Orberis fantasy obrazek
Vlci


Povídky od Eaperanta Dragon, esperanta.blog.cz

..:: VERZE PRO TISK ::..

Magický drak:

Čarodějka z Daroaw


Každý kdo v něco věří má smysl života jasný. Židé věří v Boha. Křesťané v Ježíše Krista. A někteří věří v magickou zemi. Duchovní země. Skrytá a neporušená. Nikdo neví, kde se nachází. Kromě věřících. Ti tomuto místu říkají Nebe. Každý si myslí že se tam setká s Bohem Hospodinem a Ježíšem Kristem. Ale co když je Duchovní země a Nebe úplně něco jiného? Jediné vysvětlení pochází ze staré knihy Magický ostrov. Je z 15. století a pořád hezky zachovaná. Ale jediné písmo, které tam je umí jen jediný člověk na zemi. Tento člověk nemá jméno ale je to čarodějka z Daroaw.

Byla temná letní noc. Oblohu rozčísl mohutný blesk. Obloha ve světle blesku zfialověla. Na nebi byla Mléčná dráha. Tak úžasná tak magická. Klid nádherný klid. Najednou ale něco tento klid vyrušilo. Ze stromů se vznesly mraky kolibříků. Ozvalo se klapání kopyt. Z lesa se vynořili jezdci s kuší. Byli dva! Zastavili se a pozorovali oblohu. Najednou ve svitu měsíce se objevila silueta velkého zvířete. Letělo. Najednou se ozval velký řev. Nesnesitelný až si museli lovci zakrýt uši. Jakmile hluk ustal, vyrazili vpřed k poli. Po nich zbyla jen prašná stopa. Jeden vystřelil! Mířil na to zvíře. Vypadalo to, že se trefí, ale zvíře udělalo přemet ve vzduchu a šípu uhnulo. Ti lidé byli drakobíjci, kteří dostali za kůži, drápy, ostny, maso a drakonit z draka velké peníze, které ale věčně propíjeli. Jeden z drakobíjců se zastavil a do kuše vsadil hrst šípů. Asi mu došla trpělivost. Vypálil na toho krásného zlatého tvora. Drak šípům neuhnul, i když se snažil, zabodávaly se mu nelítostně do kůže a všude kapala z nebe krev. Drak se zřítil na pole. Zvedla se obrovská vlna prachu a drakobíjci poznali, že drak se zřítil a už se nepohybuje. Jeli přímo k němu. Zastavili, sesedli z koně a poplácali koníky po krku. Koním ale začaly téci slzy a ty se třpytily ve světle měsíce. Došli k drakovi a začali svými prsty přejíždět po kůži toho zvířete.
„Z toho bude peněz! Koupím si lepší kuš a šípy! Potom zajdu k tý čarodějce a poprosím jí o nějaké smrtelné kouzlo. Může být ještě ráda, že jsme jí neudali.“ Smál se první drakobíjec.
„Sermele. Koukni na to krásné zvíře. Já myslel, že ho zabijeme mečem. Tak i tak je to smrt, ale důstojná. Ty jsi ho surově zabil. Zabíjíme meči a ne kuší.“ Řekl ten druhý menší a asi i mladší.
„Norvele, je to jenom zvěř a navíc peníze jsou potřebnější než život jednoho zabijáka.“ Řekl ten první.
„Nemá cenu se s tebou dohadovat, že jo?“
„Asi ne, ale to je jedno. Řezník už čeká na další příděl a v suvenýrech nám za ty drápy, blány a křídla dobře zaplatí a hlavně proč tu marníme čas? Drakonit by se mezitím mohl roztéct!“
Vyztáhl kudlu a obratně mířil k hlavě. Když narazil na kůži, udělalo se kolem draka modré silové pole a drakobíjce úplně odmrštilo.
Z lesa se vynořila postava a oči jí svítily barvou silového pole. Bylo zřejmé, že to ona ho ovládá. Natáhla ruku směrem k druhému drakobíjci a odmrštila ho do dálky.
„Kilvere! Vzbuď se. Prosím.“ Klapala na hlavu drakovi ta postava. Drak najednou otevřel oči a rozhlédl se kolem sebe.
„Elissa Dragga? Děkuji mockrát. Kde jsou drakobijci?“ Ptal se lidským hlasem drak.
„Jsou jen omráčení.“ Odpověděla.
„Nasedni!“ zakřičel Kilver na Elissu a podíval se směrem ke staršímu drakobíjci, který se už zotavil a nahmatal kuši. Elissa chvatně skočila na draka a dala povel k letu. Kilver se vznesl do vzduchu a hmatně mával křídly. Drakobijci stříleli, ale marně. Kilver měl na sobě ochranný štít. Drakobíjci už to vzdali a vyrazili naštvaně k městu, aby se vyspali.
„Norvele! Vstávej.“ Křičel Sermel.
„Co zas?“
„Musíme k tý čarodějnici. Snad nám pomůže.“
„Tak nač čekáme?“ Řekl Norvel a oblékl se. Přehodil si přes rameno toulec se šípy a pro změnu si vzal luk.
Kráčeli městem a zabočili do temné uličky. Když se z ní vynořili, zašli za roh jednoho domu. Tam se objevil malý vchod do krámku.
„Dobrý den čarodějko. Máš nějaká kouzla na draky?“ Ptal se Seremel.
„A pan Seremel Holedras. Myslela jsem, že to kouzlo uhybání stačilo. Co byste chtěli za další kouzlo?!“ Ptala se hubená dívka. Možná asi 20 let.
„Něco čemu se ta bestie nevyhne a aby jí to sině poranilo. Ale vlastně ne....dej nám kouzlo do meče. Nějaký led, kyselinu, oheň nebo smrtící jed. Cokoliv!!! Jen ať se ta bestie už nezvedne!!!“ Práskl do stolu a silně se naklonil k dívce. Ta se však ani nehnula a upřela na něj své fialové oči.
„To kouzlo nepomohlo?!“ Ptala se znovu čarodějka. Zřejmě trvala na své otázce, aby byla zodpovězena.
„Ne nepomohlo, tedy vlastně ano, ale když jsme ho chtěli zapíchnout, odrazilo nás nějaké kouzlo.“ Vysvětloval Seremel, ale to mu do řeči skočil Norvel.
„A mě odhodila dál nějaká postava! Zářily jí oči! Nevíš o tom něco?!“ Ptal se trhavě Norvel.
„Semitský les je poslední dobou nebezpečný a já se snažím se mu vyhýbat. Jaká tedy chcete kouzla?“ řekla klidně a z ruky jí vyšlehlo plno barev.
„Něco do meče. led, kyselinu, oheň, jed. To je jedno. Prostě něco.“ Odvrátil se a ukázal na ni.
„Led by vám stačil? -300°C by stačilo?“ Ptala se a z ruky jí vyšlehl pramen ledu, který ochladil celou místnost až z krámku. Drakobíjci zmrzli.
„T....t...oo by st.tačil....l...o.“ Drkotal zuby Seremel. Čarodějka napřáhla ruku a mrštila led do meče, který měl Seremel v ruce.
„Raději si vezměte tyto rukavice, abyste nezmrzli.“ Řekla a podávala je Norvelovi i Seremelovi. Napřáhla se k Norvolovu meči a začala do něj posílat prameny ledu. Meč se jasně bíle rozzářil. Norvel i Seremel si raději nandali rukavice.
„Dělá to 300 zlatých.“ Řekla klidně.
„A co když je teď nemáme? Hmm?“ Řekl drze Seremel.
„Máte.“ Řekla a nepatrně pohnula rukou. Do vzduchu se vznesl váček plný peněz přímo z boku Seremela.
„Tyhle ti nedáme! Potřebujeme je na další věci!“ Sáhl po váčku a upnul si ho k boku.
„Na pití?“ Řekla čarodějka.
„Ne! Dáme ti drakonit, nebo něco z té potvory.“ Řekl Seremel.
„Jestli je nepřinesete, zabiju vás.“ Řekla pomalu.
„Hmmm fakt? Už se těšim.“ Řekl drze Norvel a vytáhl meč z pochvy a mířil na ní. Z nenadání se začal třást strop, až se najednou hroutil na ně. Norvel i Seremel uskočili, ale řízlo je to do zápěstí.
„Tohle už nedělej, jinak tě udáme!!“ Řekl Seremel a zbaběle prchali pryč. Čarodějka se zasmála a zazářily jí oči v barvě, kterou viděli drakobíjci v noci. Zářily barvou silového pole, které ochránilo hodného draka před záhubou.
 
Konec první části

 

Tato povídka je chráněna autorským zákonem, bez svolení autora není možno ji kopírovat a dále šířit !


http://www.orberis.cz

Fantasy svět Orberis - fantasy obrázky - víly, elfové, draci, fantasy a Trailer The Witcher - Zaklínač, který je ke stažení (download) zdarma. Filmy jako Eragon, Harry Potter, Pán prstenů, Fontána, 300: Bitva u Thermopyl a jiné...Odkazy na stažení volných programů zdarma, obrázků fantasy a obrazových galerií, žijící družina dobrodruhů z Březnice