Orberis fantasy svět - obrázková galerie

 

fantasy rádio Orberis - hudba (irish, celtic, fantsy, pohoda), reportáže z fantasy světa, host rádia, na přání...

Profil rádia - program

..:: Přátelé ::..


Galaxi 3 Battle space
PÁN PRSTENŮ NA FESTIVALU FANTAZIE
Keltský les!
Drakkaria - fantasy obchod
fantasy obchod se zbožím pro LARP
Fan neoficiální stránky v ČR o trilogii Odkaz Dračích jezdců, neboli o knížkách Eragon, Eldest a v budoucnosti Empire. Také o filmu Eragon. Dále velká Galerie a fórum. Vstupte do světa Alagaesie.
Erinel je smyšlený, prachobyčejný svět, nic víc, nic míň. Pravda, má bohatou historii, množství legend a příběhů, odvážné hrdiny, moudré draky a mnohé jiné fantastické tvory - to však nemění nic na tom, že to je jen svět.
Minas Tirith - web o Pánu Prstenů, Ardě a o všem, co souvisí s prof. Tolkienem
Fantasy obrázky s metelickým efektem
Od Ledových ostrovů před země zničené obrovskou válkou až po nekonečné pouště...
Figurky, Rytíři, Suvenýry, Dárky
On-line hra VOLNĚ inspirovaná povídkami A. Sapkowského
Online RPG Dračí jezdci

..:: Anketa ::..
..:: RSS.novinky ::..

...ze hry Orberis fantasy obrazek
HarpyjePostavy z knihy Orberis - Dračí dýmkaElvin, bojovnice a královna východní země

Elvin

Elvin je budoucí královnou východní země.  Je to mladá bojovnice s magickými schopnostmi. Všechny dovednosti získává při svém putování po Eastelderu. Velkou oporou je jí Dolorias. Mladá bojovnice je trochu zbrklá ale je to dítě štěstěny a tak se z každé šlamastiky vždycky nějak dostane.

Dolorias, kněžka pradávného národa

Dolorias

Kněžka Dolorias přivedla na svět Elvin, jejím hlavním úkolem je naučit ji magii a chránit kámen vědění v Saburrai. Ke své "neteři" se chová spíše mateřsky i když v otázkách tradic je velmi přísná a vždy ví co chce.

Orim, čaroděj jehož moc nikdo nezná

Orim

Čaroděj, který dokázal přemoci Karthaka, zabývá se studováním dávných svitků země Orberis a ví mnohé. Je velmi dobrý pozorovatel a vládne velmi silnou magickou mocí. Dříve se zabýval i černou magií, ale nakonec se dal na cestu světla. Je velmi moudrý ale stále v něm koluje i část temna.

Strik, bojovník s horkým srdcem a tvrdou hlavou

Strik

Strik je syn velitele stráží města Sabburrai. Elvin učí bojovat a jak přežít v poušti. Má za sebou již nejednu bitvu a zbraně ovládá velmi dobře. Je paličatý a nerad se podřizuje jiným, má vůdčí schopnosti, ale ne vždy je jeho horký úsudek správný.

Karthak, čaroděj s jehož duší není radno si zahrávat

Karthak

Karthak je bývalý ochránce kamene moci, který přešel k temné straně. Ostatní mágové jej potrestali a seslali na něho kletbu vlka. Jeho duše je velmi nebezpečná a má magické schopnosti. Dokáže ovlivňovat mysl ostatních, jeho velkou slabostí je touha po zlatě, kterou se nechá snadno unášet.

Boroka, bylinky jsou jeho hobby

Šaman Boroka

Je to člověk a jeho schopnosti spočívají v umění smíchat různé jedy a lektvary. Je velmi úlisný a nerad něco dělá zdarma. Má mnoho užitečných informací a dokáže si poradit s nejednou chorobou.

Murdon, podivín, který má různé magické artefakty

Murdon

Žije v písečných bažinách obklopen samými podivnými bytostmi. Žije zde snad tisíc let má věci, na které lidé dávno zapomněli a pod tíhou legend jakoby zmizeli ze světa. Murdon je velmi vrtkavý a pokud nemá dobrou náladu není si s ním radno zahrávat.

Sardok, vládce jižní části Eastelderu

Velitel Sardok

Vládne jižní části Eastelderu a má pod kontrolou většinu území na poušti. Velmi silná je jeho základna "Strážní věž" kde shromažďuje informace o dění v okolním světě. Prahne po Kameni vědění, aby mohl ovládnout celé území. Nemá magické schopnosti a pokud by se mu přece jen podařilo artefakt získat, musel by vládnout pomocí mága. Je velmi cílevědomý a nemá zábrany uskutečnit své plány za každou cenu i za cenu života.

Ostatní méně významné osoby

V knize se objevují skřeti, trpaslíci, elfové a ostatní postavy, které jsou typické pro fantasy svět. Zmínil bych však další tři, které mohou zamíchat kartami. Je to Kamenný drak, který žije na severu v horách a střeží dávné tajemství. Ohnivý golem, kterého lze spatřit v podzemí u Strážní věže, doposud nikdo neprozkoumal kam až labyrint sahá. A poslední je Loupeživá stráž, jsou to sběhové ze Sardokovi armády, Občas za peníze dokážou i pomoci, ale někdy není radno objevit se v nesprávný čas na nesprávném místě.

Postavy

V příbězích je mnoho lidí a postav, kterým můžete pomoci, nebo s nimi prohodit pár slov či se do nich zamilovat. Doplňují krásný příběh dobrodružství ve světě jménem Orberis.

Fantasy svět Orberis - fantasy obrázky - víly, elfové, draci, fantasy a Trailer The Witcher - Zaklínač, který je ke stažení (download) zdarma. Filmy jako Eragon, Harry Potter, Pán prstenů, Fontána, 300: Bitva u Thermopyl a jiné...Odkazy na stažení volných programů zdarma, obrázků fantasy a obrazových galerií, žijící družina dobrodruhů z Březnice